Zakończenie kursu RDs-1/19

Data publikacji 01.07.2019

27 czerwca 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach zakończyła się kolejna edycja kursu specjalistycznego – część szczególna z zakresu ruchu drogowego o oznaczeniu kodowym RDs-1/19.

W kursie tym brało udział 24 policjantów z jednostek terenowych województwa śląskiego, podkarpackiego, małopolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego oraz Komendy Stołecznej Policji.

Kurs miał na celu przygotowanie policjantów z jednostek terenowych do profesjonalnego wykonywania czynności na drogach. Słuchacze poszerzali swoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, kontroli transportu drogowego, ręcznego kierowania ruchem i innych zagadnień związanych z ruchem drogowym. Uczestnicy kursu pełnili służbę na drogach publicznych na terenie województwa śląskiego kierując ruchem drogowym, kontrolując stan techniczny zarówno pojazdów osobowych, jak i pojazdów ciężarowych oraz autobusów.

Egzamin końcowy zdali wszyscy uczestnicy kursu. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

• Trzech policjantów w sali wykładowej Szkoły Policji w Katowicach
  • Grupa umundurowanych policjantów Ruchu Drogowego siedzących w sali wykładowej Szkoły Policji w Katowicach
  • Wręczenie świadectw policjantom kończącym kurs  w Szkole Policji w Katowicach
  • Grupa policjantów stojących przed budynkiem Szkoły Policji w Katowicach