Zakończenie kursu UPP-6/19 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu UPP-6/19

Data publikacji 07.08.2019

W dniach od 15 do 19 lipca 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się kolejna, już szósta edycja kursu specjalistycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy o oznaczeniu kodowym UPP-6/19.

Zajęcia odbywały się na sali WCSpp, znajdującej się w Wielofunkcyjnym Centrum Symulacji, gdzie dziesięciu policjantów z Komendy Stołecznej, komend wojewódzkich Policji w Radomiu, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Rzeszowie, Krakowie, Kielcach oraz CBŚP przez pięć dni doskonaliło swój warsztat w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Tematyka kursu obejmowała szeroki zakres zagadnień dotyczących postępowania z poszkodowanym urazowym i nieurazowym, z zatrzymaniem krążenia oraz innymi przypadkami np. zawał mięśnia sercowego, hipotermia, napad drgawkowy, oparzenia, odmrożenia jak również metody ewakuacji. Wszyscy policjanci zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym.

  • Grupa umundurowanych policjantów stojąca przed budynkiem Szkoły Policji w Katowicach