Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego SZP-4/19 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego SZP-4/19

Data publikacji 08.08.2019

8 sierpnia 2019 r. na placu apelowym Szkoły Policji w Katowicach odbyła się uroczysta inauguracja szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-4/19.

Słuchaczy przywitał Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka, który podczas swego wystąpienia podkreślił wagę rozpoczynającego się szkolenia w służbie każdego policjanta, a samym słuchaczom życzył wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności zawodowych.

Szkolenie rozpoczęło 109 słuchaczy z garnizonu śląskiego. W trakcie szkolenia słuchacze zdobywać będą podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu prawa, psychologii, kryminalistyki, jak również nauczą się bezpiecznie obsługiwać broń palną oraz stosować środki przymusu bezpośredniego.