Zakończenie kursu RDs-2/19 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu RDs-2/19

Data publikacji 30.08.2019

29 sierpnia 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach zakończyła się kolejna edycja kursu specjalistycznego z zakresu ruchu drogowego – część szczególna o oznaczeniu kodowym RDs-2/19.

W kursie brało udział 24 policjantów pełniących służbę w komórkach ruchu drogowego w jednostkach terenowych województwa śląskiego, podkarpackiego, małopolskiego, dolnośląskiego, kieleckiego, opolskiego oraz Komendy Stołecznej Policji. Kurs miał na celu przygotowanie policjantów z jednostek terenowych do profesjonalnego wykonywania czynności na drogach. Słuchacze poszerzali swoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, kontroli transportu drogowego, ręcznego kierowania ruchem, doskonalili umiejętności z zakresu obsługi wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości oraz innych zagadnień związanych z ruchem drogowym. Uczestnicy kursu pełnili służbę na drogach publicznych na terenie województwa śląskiego kierując ruchem drogowym, kontrolując stan techniczny zarówno pojazdów osobowych, jak i ciężarowych oraz autobusów.

W ostatnim dniu wszyscy uczestnicy szkolenia zdali z wynikiem pozytywnym egzamin z wiedzy teoretycznej. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej.