Mamy Ironmana!

Data publikacji 11.09.2019

8 września 2019 r. w Malborku odbyły się Mistrzostwa Polski w triathlonie „Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego” na pełnym dystansie Iron Man. Zawodnicy mieli do przepłynięcia 3,8 km w rzece Nogat (temperatura wody około 18°C); do przejechania rowerem 180 km bez draftingu, a na koniec musieli przebiec 42,195 km, czyli maraton.

Naszą szkołę reprezentował młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Tomasz Dzierga, który startował pierwszy raz w takich zawodach. Mimo to godnie reprezentował jednostkę i zajął wysoką lokatę wśród 323 zawodników, którzy wystartowali w tej trudnej rywalizacji. Był to także jedyny zawodnik, który trasę rowerową pokonał rowerem trekkingowym – tym samym, którym codziennie dociera do miejsca pracy, wzbudzając zainteresowanie innych zawodników i obsługi zawodów. Ciężkie warunki atmosferyczne nie przeszkodziły naszemu reprezentantowi w przekroczeniu linii mety i uzyskaniu tytułu Ironmana.