Dzień Otwarty dla Przedszkolaków 2019 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Dzień Otwarty dla Przedszkolaków 2019

Data publikacji 20.09.2019

20 września w naszej szkole odbył się po raz trzeci Dzień Otwarty dla Przedszkolaków.

Naszych małych gości wraz z opiekunami po godzinie 9.00 przywitał zastępca komendanta szkoły insp. Jarosław Gałuszka, po czym wszyscy zebrani na placu apelowym pozowali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia, tym razem wykonanego z drona. 

Tradycyjnie już pokazy rozpoczęli słuchacze szkoły prezentując wybrane ćwiczenia sprawnościowe i techniki interwencji. Swoje umiejętności zaprezentowali również policjanci z oddziałów specjalnych. W ciągu kolejnych godzin dzieci mogły zapoznać się także z technikami daktyloskopii, przyjrzeć się wyposażeniu policyjnemu, radiowozom i motocyklom. W Wielofunkcyjnym Centrum Symulacji odbywały się pokazy pierwszej pomocy i pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa na co dzień, a także w drodze do przedszkola. Pod namiotami przygotowano kącik rysunkowy, w którym można było wziąć udział w konkursie plastycznym, ale także chwilę odpocząć. W drodze ku kolejnym pokazom była okazja, by przed budynkiem dydaktycznym sfotografować się z policyjną maskotką – Sznupkiem. A dla chętnych na chwilę aktywności fizycznej czekały konkursy na torze przeszkód. Dzień zakończył pokaz dogoterapii, a także wyszkolenia i tresury psów policyjnych wraz z praktycznymi poradami jak zachować się w razie ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

Mimo zimnej pogody nie zabrakło chętnych do owiedzin naszej szkoły i tego dnia gościliśmy prawie 900 przedszkolaków. Dziękujemy wszystkim za miłe spotkanie i zapraszamy za rok.