Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego SZP-5/19 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego SZP-5/19

Data publikacji 02.10.2019

1 października 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach rozpoczęło się już piąte w tym roku szkolenie zawodowe podstawowe o oznaczeniu kodowym SZP-5/19.

150 policjantów z garnizonów: śląskiego, małopolskiego, łódzkiego i podkarpackiego w trakcie ponad półrocznego szkolenia zostaną zapoznani m.in. z podstawami prawa, psychologii, kryminalistyki, jak również nauczą się bezpiecznie obsługiwać broń palną i inne środki przymusu bezpośredniego. W trakcie uroczystej zbiórki  insp. Jarosław Gałuszka - Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach, powitawszy słuchaczy życzył im, aby po jakże trudnym i wymagającym szkoleniu wszyscy obecni na rozpoczęciu młodzi policjanci stawili się również na jego uroczystym zakończeniu.