Wizyta delegacji z Ukrainy - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Wizyta delegacji z Ukrainy

Data publikacji 15.10.2019

W dniach od 7 do 11 października 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach w ramach programu wymiany szkoleniowej Agencji Unii Europejskiej ds. Szkolenia w Dziedzinie Ścigania (CEPOL) przebywała delegacja z Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych w Charkowie na Ukrainie - płk. Vitalii Fedorov kierownik Katedry Wyszkolenia Strzeleckiego, a także wykładowcy kpt. Ruslan Kushnirenko i por. Mykola Komziuk.

Policjanci z Ukrainny mieli możliwość zapoznania się z wieloma rozwiązaniami stosowanymi w system edukacji policyjnej w naszym kraju. Zaprezentowana została im struktura i zadania polskiej Policji oraz organizacja szkolnictwa policyjnego. Nasi goście uczestniczyli również w wybranych zajęciach realizowanych na ternie Szkoły Policji w Katowicach. Dodatkowo mieli możliwość poznania struktury oraz zadań realizowanych przez Oddziały Prewencji Policji w Krakowie. Wyrażamy nadzieję, że wzajemne wizyty będą podstawą do dalszej współpracy Szkoły Policji w Katowicach z Charkowskim Narodowym Uniwersytetem Spraw Wewnętrznych na Ukrainie.