Drugie miejsce naszego zapaśnika

Data publikacji 23.10.2019

19 września 2019 roku w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów w Zapasach.

W mistrzostwach uczestniczył nauczyciel policyjny Zakładu Wyszkolenia Specjalnego naszej szkoły asp. szt. Jarosław Czerczak, który reprezentował barwy ZKS Slavia Ruda Śląska. Nasz funkcjonariusz wywalczył tytuł wicemistrza Polski w stylu wolnym w kategorii wagowej do 88 kg.

W przebiegu swojej kariery sportowej asp. szt. Jarosław Czerczak po raz dziesiąty z rzędu brał udział w Mistrzostwach Polski Weteranów w Zapasach w stylu wolnym.

Do chwili obecnej może poszczycić się takimi osiągnięciami jak:

• trzykrotny mistrz Polski,
  • pięciokrotny wicemistrz Polski,
  • dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Polski.

Ponadto w okresie podjętych walk zapaśniczych w stylu wolnym w grupie weteranów w 2016 roku rozgrywanych w Polsce w Wałbrzychu w Mistrzostwach Świata Weteranów zdobył brązowy medal w kat. wag. do 97 kg.

Za osiągnięte wyniki sportowe w 2017 roku został wyróżniony przez Komendanta Głównego Policji Brązową Odznaką Sprawności Fizycznej.