Zakończenie kursu DWM-2/19 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu DWM-2/19

Data publikacji 04.11.2019

W dniach od 23 do 31 października 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się, druga w tym roku, edycja kursu specjalistycznego w zakresie współpracy z przedstawicielami mediów (DWM-2/19).

Policjanci z całego kraju doskonalili swoje umiejętności właściwej komunikacji ze społeczeństwem za pośrednictwem środków masowego przekazu. Podczas siedmiodniowego kursu zorganizowanego w formie warsztatów funkcjonariusze poznali praktyczne aspekty współpracy z prasą, z redakcjami telewizyjnymi oraz zagadnienia związane z tematyką public relations i wiele innych. Podczas warsztatów policjanci doskonalili techniki autoprezentacji, wystąpień publicznych także tych przed kamerą. W trakcie zajęć z psychologiem policyjnym omawiano sposoby radzenia sobie ze stresem i panowania nad emocjami.

Intensywne, warsztatowe zajęcia prowadzili: asp. szt. Marzena Pasławska oraz asp. szt. Mirosław Falkiewicz z Zakładu Ogólnozawodowego Szkoły Policji w Katowicach.

W ostatnim dniu kursu uczestnicy otrzymali świadectwa jego ukończenia z rąk kierownika Zakładu Ogólnozawodowego – mł. insp. Mirosława Grobelczyka.