Kolejny raz oddali krew - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Kolejny raz oddali krew

Data publikacji 08.11.2019

31 października 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach po raz kolejny w tym roku przeprowadzona została Akcja Honorowego Oddawania Krwi zorganizowana przez Szkolny Klub HDK PCK i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, w której udział wzięli słuchacze szkoleń zawodowych podstawowych oraz kadra szkoły.

W trakcie trwania akcji 99 osób przystąpiło do oddania, z czego dopuszczonych zostało 85 osób, które oddały ogółem 44 litry krwi. Zostanie ona przekazana do śląskich szpitali dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Przy okazji prowadzonej akcji honorowego oddawania krwi przeprowadzona została również zbiórka czekolad, które dawcy krwi dobrowolnie przekazywali na rzecz dzieci -  wychowanków placówek opiekuńczych. Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za dar serca w postaci honorowo oddanej krwi na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz za wsparcie słodyczami dzieci. Zapraszamy i gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach. Następna zostanie zorganizowana w dniu 20 grudnia 2019 r.