Zakończenie kursu CZMN-1/19

Data publikacji 13.11.2019

W dniach 04-08 listopada b.r. odbyła się pierwsza edycja kursu specjalistycznego w zakresie czynności zmierzających do zabezpieczenia majątkowego z elementami prowadzenia nadzoru nad tymi czynnościami (CZMN-1/19).

W kursie uczestniczyło 15 policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości kryminalnej oraz gospodarczej, podległych CBŚP, BSWP oraz KSP i KWP w Katowicach, Łodzi, Radomiu, Opolu, Wrocławiu, Kielcach, Krakowie i Rzeszowie.

Celem kursu było doskonalenie umiejętności związanych z analizą stanu faktycznego sprawy pod kątem grożącej kary, środka karnego, przepadku i środków kompensacyjnych oraz kar o charakterze majątkowym. Ponadto w trakcie szkolenia funkcjonariusze doskonalili umiejętności związane z procedurą tymczasowego zajęcia mienia ruchomego oraz z ustalaniem składników majątkowych w ramach prowadzonych form pracy operacyjnej i postępowań przygotowawczych. Dodatkowym elementem poruszanym na przedmiotowym szkoleniu były sposoby prowadzenia nadzoru na d czynnościami zmierzającymi do zabezpieczenia majątkowego.

Wszyscy uczestnicy zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym.