25 policjantów ukończyło kurs RDs-4/19 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

25 policjantów ukończyło kurs RDs-4/19

Data publikacji 21.11.2019

20 listopada 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach zakończyła się kolejna edycja kursu specjalistycznego z zakresu ruchu drogowego – część szczególna o oznaczeniu kodowym RDs-4/19.

W kursie brało udział 25 policjantów pełniących służbę w komórkach ruchu drogowego w jednostkach terenowych. Kurs miał na celu przygotowanie policjantów do profesjonalnego wykonywania czynności na drogach. Słuchacze poszerzali swoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, kontroli transportu drogowego, kierowania ruchem drogowym, doskonalili umiejętności z zakresu obsługi wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości oraz innych zagadnień związanych z ruchem drogowym. Uczestnicy kursu pełnili służbę na drogach publicznych na terenie województwa śląskiego, kierując ruchem drogowym, kontrolując stan techniczny zarówno pojazdów osobowych, ciężarowych, jak i autobusów.

W ostatnim dniu wszyscy uczestnicy szkolenia zdali z wynikiem pozytywnym egzamin z wiedzy teoretycznej. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej.