Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego SZP-6/19 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego SZP-6/19

Data publikacji 22.11.2019

21 listopada 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach rozpoczęło się już szóste w tym roku szkolenie zawodowe podstawowe o oznaczeniu kodowym SZP-6/19.

182 policjantów z garnizonów: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego w trakcie ponad półrocznego szkolenia zostaną zapoznani m.in. z podstawami prawa, psychologii, kryminalistyki, jak również nauczą się bezpiecznie obsługiwać broń palną i inne środki przymusu bezpośredniego. W trakcie uroczystej zbiórki  insp. Jarosław Gałuszka - Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach, powitawszy słuchaczy życzył im, aby po jakże trudnym i wymagającym szkoleniu wszyscy obecni na rozpoczęciu młodzi policjanci stawili się również na jego uroczystym zakończeniu.