VI Liga Strzelecka - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

VI Liga Strzelecka

Data publikacji 02.12.2019

28 listopada 2019 r. odbyły się zawody strzeleckie o „Puchar Komendanta Służby Ochrony Państwa”, które zostały zorganizowane w ramach „VI Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów” pod patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W szóstej edycji Ligi startowali funkcjonariusze i żołnierze niemal wszystkich formacji, reprezentujących m.in.: Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Wojsko Polskie, Służbę Ochrony Państwa, Służbę Więzienną, Służbę Ochrony Kolei, Straż Graniczną, Straż Leśną, Straż Marszałkowską oraz Policję. Wszystkie rundy odbyły się na strzelnicy Komendy Głównej Policji. Pierwszą rundę rozegrano 6 czerwca, a jej gospodarzem była Komenda Główna Policji. Drugą rundę przeprowadzono 19 września i jej gospodarzem była Komenda Główna Staży Granicznej, natomiast 29 listopada organizatorem była Służba Ochrony Państwa.

Do rywalizacji łącznie stanęło 170 zawodników oraz 37 drużyn. Trzecią rundę ligi strzeleckiej, zawody strzeleckie o „Puchar Komendanta Służby Ochrony Państwa” w kategorii open zwyciężył Grzegorz Hyra (Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Katowicach) przed Grzegorzem Orłowskim (Służba Ochrona Państwa) i reprezentantem naszej szkoły Adamem Hetmanem. Najlepszą drużyną był zespół Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej, przed Służbą Ochrony Państwa i Komendą Stołeczną Policji, nasza drużyna zajęła tym razem V miejsce.

W klasyfikacji generalnej VI Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy i Żołnierzy w kategorii open zwycięzcą okazał się Grzegorz Orłowski (Służba Ochrony Państwa). Drugie miejsce zajął Grzegorz Hyra (Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Katowicach), a trzecie Maciej Mikołajczuk (Komenda Stołeczna Policji). Nasi najlepsi reprezentanci uplasowali się w pierwsze dziesiątce: Adam Hetman na miejscu czwartym, Krzysztof Fojcik na ósmym, a Tomasz Głuchowski na dziesiątym. W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się funkcjonariusze Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej, a na kolejnych stopniach podium stanęli Służba Ochrony Państwa i Komenda Stołeczna Policji. Zespół reprezentujący naszą szkołę zajął piąte miejsce.