Wyciskali sztangę - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Wyciskali sztangę

Data publikacji 04.12.2019

We wtorek 3 grudnia 2019 roku odbył się Mikołajkowy Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Mistrzostwo Szkoły Policji w Katowicach zorganizowany przez Zakład Wyszkolenia Specjalnego. Turniej został rozegrany na szkolnej siłowni. W turnieju wzięło udział 8 słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, rywalizując ze sobą w klasyfikacji indywidualnej.

Konkurencja polegała na wyciśnięciu sztangi leżąc na ławce, deklarując wyciskany ciężar przed każdym kolejnym podejściem. Osiągnięte przez każdego zawodnika wyniki przeliczano, adekwatnie do masy ciała, za pomocą kalkulatora Wilks’a. Rozpiętość ciężaru w kolejnych próbach wahała się od 90 do 150 kg. Rywalizacja była bardzo zacięta i do samego końca nikt nie był pewien zajętego miejsca. Zwycięzcą został post. Patryk Grzegorzak (SZP 3/19/8), z wynikiem 150 kg, drugie miejsce zajął post. Daniel Socha (SZP 5/19/6) z wynikiem 140 kg, natomiast na trzecim miejscu uplasował się post. Krystian Lupa (SZP 6/19/2) z wynikiem 135 kg.

Pamiątkowe dyplomy w imieniu Komendanta Szkoły wręczyli nauczyciele policyjni Zakładu Wyszkolenia Specjalnego pełniący równocześnie rolę sędziów zawodów – podinsp. Paweł Wąsiel oraz podkom. Piotr Sochacki.