XVI Maraton Komandosa - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

XVI Maraton Komandosa

Data publikacji 05.12.2019

30 listopada 2019 r. na terenie Lublińca odbyły się najcięższe zawody biegowe służb mundurowych zorganizowane przez Wojskowy Klub Biegacza „Meta” Lubliniec oraz Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu.

Na starcie pojawiło się prawie 500  zawodników, w tym reprezentacja Szkoły Policji
w Katowicach w składzie: podkom. Tomasz Dzierga – młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego, st. asp. Krystian Wieczorek – młodszy wykładowca Zakładu Wyszkolenia Specjalnego oraz kursant drugiej grupy szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-5/19.  

Trasa licząca 42,195 km przebiegała przez tereny leśne. Liczne pagórki, strome podbiegi oraz wzniesienia mocno dawały w kość niejednemu zawodnikowi, zwłaszcza że cały dystans trzeba było przebiec w umundurowaniu ćwiczebnym oraz z plecakiem o wadze 10 kg. Nawet takie utrudnienia nie przeszkodziły naszej reprezentacji w przekroczeniu linii mety i godnym reprezentowaniu naszej jednostki.