Nowy magazyn uroczyście otwarty

Data publikacji 06.12.2019

6 grudnia odbyła się uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku magazynowego.

W uroczystości wzięli udział: Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji – nadinsp. Dariusz Augustyniak, Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach – insp. Roman Rabsztyn, kapelan szkoły ks. Grzegorz Węglorz, a także kadra kierownicza szkoły z komendantem insp. dr. Rafałem Kochańczykiem na czele.

Budynek magazynowy jest konstrukcją jednokondygnacyjną, niepodpiwniczoną. Zasadniczym przeznaczeniem obiektu jest funkcja magazynowa dla prawidłowej gospodarki Szkoły Policji w Katowicach.

Budowa budynku magazynowego na terenie Szkoły Policji w Katowicach została zrealizowana w formule zaprojektuj i wybuduj.  Koszt budowy oraz nadzoru wyniósł 5 611 247 zł. Środki na ten cel pochodziły z Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020. Umowa na realizację zadania została podpisana 28 marca 2018 r., a prace budowlane rozpoczęto 25 lipca 2018 r. Inwestor 30 sierpnia 2019 r. zgłosił zakończenie realizacji inwestycji.

Tuż po godz. 10.00 wszystkich zgromadzonych na uroczystości przywitał Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Rafał Kochańczyk, który wraz Pierwszym Zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem przeciął wstęgę, inaugurując oficjalnie działanie nowego magazynu. Następnie kapelan szkoły poświęcił obiekt. Na zakończenie zabrał głos Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, po czym uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć pomieszczenia magazynowe.

• Goście zgromadzeni przed magazynem
  • Przecięcie wstęgi