Oddajemy krew - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Oddajemy krew

Data publikacji 20.12.2019

20 grudnia 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach po raz kolejny w tym roku przeprowadzona została Akcja Honorowego Oddawania Krwi zorganizowana przez Szkolny Klub HDK PCK i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Do akcji przystąpiło prawie 50 osób spośród słuchaczy szkoleń zawodowych podstawowych oraz kadry szkoły, a zebrane blisko 24 litry krwi zostaną przekazane do śląskich szpitali by ratować ludzkie zdrowie i życie.

Przy okazji prowadzonej akcji honorowego oddawania krwi, przeprowadzona została również zbiórka czekolad, które dawcy krwi dobrowolnie przekazywali na rzecz dzieci, wychowanków placówek opiekuńczych. W niedługim czasie czekolady te zostaną przekazane dzieciom ze śląskich placówek opiekuńczych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za dar serca w postaci honorowo oddanej krwi na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz za wsparcie słodyczami dzieci, które są wychowankami placówek opiekuńczych. Zapraszamy i gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach.