Zakończył się kurs RDs-6/19 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończył się kurs RDs-6/19

Data publikacji 27.01.2020

23 stycznia 2020 r. w Szkole Policji w Katowicach zakończyła się kolejna edycja kursu specjalistycznego z zakresu ruchu drogowego – część szczególna o oznaczeniu kodowym RDs-6/19.

W kursie brało udział 24 policjantów pełniących służbę w komórkach ruchu drogowego w jednostkach terenowych województwa śląskiego, podkarpackiego, małopolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, opolskiego oraz mazowieckiego. Kurs miał na celu przygotowanie policjantów z jednostek terenowych do profesjonalnego wykonywania czynności na drogach. Słuchacze poszerzali swoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, kontroli transportu drogowego, ręcznego kierowania ruchem, doskonalili umiejętności z zakresu obsługi wideorejestratorówi ręcznych mierników prędkości oraz innych zagadnień związanych z ruchem drogowym. Uczestnicy kursu pełnili służbę na drogach publicznych województwa śląskiego, kierując ruchem drogowym, kontrolując stan techniczny pojazdów osobowych, ciężarowych oraz autobusów. W ostatnim dniu wszyscy uczestnicy kursu zdali z wynikiem pozytywnym egzamin z wiedzy teoretycznej. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej.