Aktualności

Rozpoczęło się pierwsze w tym roku szkolenie zawodowe podstawowe

Data publikacji 28.01.2020

28 stycznia 2020 r. na placu apelowym Szkoły Policji w Katowicach odbyła się uroczysta inauguracja szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-1A/20.

Słuchaczy przywitał Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka, który podczas swego wystąpienia podkreślił wagę rozpoczynającego się szkolenia w służbie każdego policjanta, a samym słuchaczom życzył wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności zawodowych.

Szkolenie rozpoczęło 160 słuchaczy z garnizonu: śląskiego,  małopolskiego, łódzkiego oraz dolnośląskiego. W trakcie 144 dni szkoleniowych słuchacze zdobywać będą podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu prawa, służby patrolowej, psychologii, kryminalistyki, pierwszej pomocy, jak również nauczą się bezpiecznie obsługiwać broń palną oraz stosować środki przymusu bezpośredniego.

Szkolenie zakończy się egzaminem w dniu 19 sierpnia 2020 roku.