Zakończenie kursu KSDyż-1/20 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu KSDyż-1/20

Data publikacji 06.02.2020

6 lutego br. zakończyła się pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego dla służby dyżurnej jednostek organizacyjnych Policji.

W jego trakcie umiejętności swe doskonaliło dwudziestu doświadczonych policjantów – dyżurnych z jednostek całej Polski. W czasie zajęć kursanci przyswajali wiedzę z zakresu wykorzystania przez służbę dyżurną systemów teleinformatycznych, urządzeń technicznych będących na stanowisku kierowania, a także mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, wykorzystując salę symulacyjną – stanowisko kierowania jednostką Policji. Ponadto w trakcie szkolenia poznali funkcjonowanie tamy w Goczałkowicach. Na zakończenie szkolenia uczestnicy odebrali świadectwa ukończenia kursu i wrócili do swych jednostek, gdzie wykorzystają nabytą wiedzę i umiejętności w codziennej służbie.