Bałtyk-Bieszczady Tour - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Bałtyk-Bieszczady Tour

Data publikacji 27.08.2020

Policjanci Szkoły Policji w Katowicach nawet w czasie pandemii nie zwalniają tempa i nie poprzestają trenować, by zawsze być w dobrej formie. Instruktor Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego st. asp. Dariusz Chojnacki w dniach 21-24 sierpnia 2020 roku wziął udział w bardzo trudnym i wyczerpującym ultramaratonie kolarskim Bałtyk-Bieszczady Tour, którego trasa wynosiła w tym roku 1010 km. Niestety nie wszystkim startującym udało się go ukończyć.

Podczas tego ultramaratonu musiał zmagać się również z różnymi przeciwnościami, na trasie dwa razy zmieniać dętkę, miał również duże problemy z nawigacją, niestety pogoda tez go nie rozpieszczała i dużą część trasy musiał jechać podczas deszczu. Jednak mimo wszystko ukończył ultramaraton w czasie 65 godzin – w tym czasie jechał, odpoczywał, pożywiał się i spał dwa razy po trzy godziny. Sama jazda na rowerze zajęła 41 godzin 19 minut i 44 sekundy. St. asp. Dariusz Chojnacki przejechał dokładnie 1025 km, trochę więcej niż wynosiła trasa, co było spowodowane problemami z nawigacją.

Bałtyk-Bieszczady Tour to najbardziej prestiżowy ultramaraton kolarski rozgrywany cyklicznie co dwa lata na terenie Polski, na trasie pomiędzy Świnoujściem a Ustrzykami Górnymi. Trasa imprezy umownie liczy 1008 kilometrów (praktycznie za każdym razem jest modyfikowana ze względu na zmieniającą się infrastrukturę drogową), a uczestnicy rywalizują non-stop. Limit czasu przejazdu wynosi 70 godzin. W trakcie ultramaratonu zabroniona jest jakakolwiek pomoc z zewnątrz, uczestnicy zdani są sami na siebie oraz pomoc innych uczestników.

  • Nasz reprezentant z rowerem
  • Medal maratonu
  • Nasz reprezentant z medalem
  • Karta uczestnika
  • Trasa przejazdu