Akcja HDK

Data publikacji 14.09.2020

13 września 2020 r. w Szkole Policji w Katowicach przeprowadzona została akcja Honorowego Oddawania Krwi zorganizowana przez Szkolny Klub HDK PCK oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

W akcji udział wzięli słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-6/19 oraz kadra szkoły. Przy szczególnym zachowaniu zasad sanitarnych udało się nam zebrać 14850 ml. krwi, co według pracowników RCKiK w Katowicach jest niezłym wynikiem w czasach pandemii. Zebrana podczas akcji krew zostanie przekazana do śląskich szpitali celem ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za zaangażowanie oraz chęć niesienia pomocy potrzebującym. Zapraszamy i gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach.

• Pielęgniarki przygotowują się do pobierania krwi