Aktualności

30-lecie działalności Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r.

Data publikacji 14.09.2020

11 września przed Grobem Policjanta Polskiego na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyły się uroczystości z okazji 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej połączone z 30-leciem działalności Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. z siedzibą w Katowicach. Zebrani uczcili pamięć kilku tysięcy policjantów, zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 r. W uroczystości udział wziął Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha, a jej gospodarzem był Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński.

Uroczystości, zorganizowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” oraz Dyrektora Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Katowicach, rozpoczęły się o 13.15 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w Miejscu Pamięci Narodowej przy Grobie Policjanta Polskiego. Poprzedziła je uroczysta msza święta w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach, koncelebrowana przez Metropolitę Katowickiego arcybiskupa Wiktora Skworca.
W trakcie uroczystości Teresa Bracka - Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” przekazała na ręce Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. dra Rafała Kochańczyka podziękowania za dotychczasową współpracę.

  • List gratulacyjny