Turniej Strzelecki Pamięci Poległych Policjantów - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Turniej Strzelecki Pamięci Poległych Policjantów

Data publikacji 17.09.2020

12 września br. członkowie Zarządu Szkolnego NSZZP SP w Katowicach wzięli udział w zorganizowanych przez Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych „Bastion” z Łodzi, II Turnieju Strzeleckim Pamięci Poległych Policjantów.

Zawody odbyły się na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Okręglicy koło Sieradza. Na rozpoczęcie zawodów uczestnicy chwilą ciszy uczcili pamięć poległych policjantów. Przede wszystkim wspomniano o śp. st. sierż. Marcinie Szpyruku, który utonął 20 sierpnia po tym, jak uratował 12-letnią dziewczynkę w Sztutowie w woj. pomorskim.

Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach, tj. strzelanie dokładne z kbk AK z odległości 100 metrów, dynamiczne z pistoletu oraz dynamiczne z pistoletu i strzelby. Zarząd Szkolny naszej jednostki reprezentowali koledzy Krzysztof Fojcik, Tomasz Głuchowski i Adam Hetman. Doskonale zorganizowane zawody przebiegły we wspaniałej atmosferze. Uczestnicy mogli zapoznać się i strzelać z różnych jednostek broni palnej od popularnego pistoletu sportowego Margolin, po niemiecki karabin maszynowy MG-42 z czasów II wojny światowej. Dzięki uprzejmości sponsorów uczestnicy zawodów mogli miedzy innymi bezpłatnie zbadać wzrok, zapoznać się z ofertą lokalnych dealerów samochodowych, obejrzeć mundury policyjne z całego świata. W rywalizacji strzeleckiej bezkonkurencyjny okazał się nasz reprezentant Tomasz Głuchowski wygrywając wszystkie trzy konkurencje. Najlepszą drużyną turnieju okazała się również nasza drużyna. W asyście organizatorów i sponsorów puchary i nagrody wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin.

Po wyniki wszystkich konkurencji odsyłamy na stronę SFSM Bastion: https://www.bastionlodz.pl/index.php/relacje/28-2020/51-relacja-2-turniej

Dziękujemy za zaproszenie, wspaniałą atmosferę, rywalizację i nagrody. Do zobaczenia za rok.

  • Nagrody dla zwycięzców
  • Zwycięzcy na podium
  • Zwycięzcy na podium