VI Ogólnopolska Liga Strzelecka - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

VI Ogólnopolska Liga Strzelecka

Data publikacji 20.09.2019

19 września odbył się II etap VI Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy i Żołnierzy pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorem tego wydarzenia był Gabinet Komendanta Głównego Policji.

W zawodach wzięli udział funkcjonariusze i żołnierze niemal wszystkich formacji. Idea jaka przyświeca organizatorom przedsięwzięcia to popularyzacja sportu strzeleckiego, doskonalenie umiejętności strzeleckich funkcjonariuszy i żołnierzy, konsolidacja środowisk strzeleckich służb mundurowych, wymiana informacji z zakresu dydaktyki strzelania i technik strzeleckich.

Szkołę Policji w Katowicach reprezentowali podinsp. Krzysztof Fojcik, podkom. Adam Hetman, asp. Marcin Marszałek natomiast w klasyfikacji indywidualnej kom. Tomasz Głuchowski.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach polegających na oddaniu 10 strzałów do tarczy Ts-2 (tzw. tarcza precyzyjna olimpijska) w czasie 120 sek. oraz 12 strzałów do tarczy TS-10 (tzw. czarny francuz) w czasie 20 sek. z obowiązkową wymianą magazynka, z odległości 25 metrów.

W zawodach wystartowało 35 drużyn, z których najlepszą okazała się drużyna Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej, drugie miejsce zajęła drużyna Komendy Stołecznej Policji I, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się zespół Służby Ochrony Państwa. Nasza reprezentacja, tym razem, zajęła piąte miejsce

W klasyfikacji indywidualnej wystartowało 116 zawodników. I miejsce zajął Maciej Mikołajczuk z Komendy Stołecznej Policji I, II miejsce przypadło Grzegorzowi Orłowskiemu ze Służby Ochrony Państwa, a III miejsce wywalczył Grzegorz Hyra reprezentującego Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej.