Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego SZP-11/21 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego SZP-11/21

Data publikacji 01.03.2021

26 lutego 2021 r. w naszej szkole rozpoczęła się kolejna edycja szkolenia zawodowego podstawowego, która otrzymała oznaczenie SZP-11/21.

Szkolenie rozpoczęło 135 słuchaczy z garnizonów: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, łódzkiego i mazowieckiego. W trakcie szkolenia nowi adepci sztuki policyjnej zdobywać będą podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu prawa, służby patrolowej, psychologii, kryminalistyki, pierwszej pomocy, jak również nauczą się bezpiecznie obsługiwać broń palną oraz stosować środki przymusu bezpośredniego.

Szkolenie zakończy się egzaminem, który zaplanowano na dzień 14 maja 2021 roku.