Akcja oddawania krwi - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Akcja oddawania krwi

Data publikacji 12.07.2021

11 lipca 2021 r. w Szkole Policji w Katowicach z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa przeprowadzona została akcja honorowego oddawania krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego zorganizowana przez Szkolny Klub HDK PCK i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

W trakcie trwania akcji, w której udział wzięli słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-21/21 oraz SZP-22/21, SZP-24/21, 51 osób oddało ogółem 26,950 ml krwi, która zostanie przekazana do śląskich szpitali w celu ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Przy okazji akcji honorowego oddawania krwi, przeprowadzona została również zbiórka słodyczy, które dawcy krwi dobrowolnie przekazywali na rzecz dzieci – wychowanków placówek opiekuńczych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za dar serca w postaci honorowo oddanej krwi.

Zapraszamy i gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach organizowanych w Szkole Policji w Katowicach.