Aktualności

Nowi instruktorzy taktyki i technik interwencji

Data publikacji 14.10.2021

12 października 2021 r. w naszej szkole zakończył się kurs specjalistyczny w zakresie taktyki i technik interwencji TITS-1/21. W kursie uczestniczyło 16 policjantów reprezentujących komendy wojewódzkie centralnej i południowej Polski.

Kurs trwający 20 dni szkoleniowych był bardzo wszechstronny i intensywny. Obejmował między innymi zajęcia z zakresu doskonalenia umiejętności stosowania środków przymusu bezpośredniego i broni palnej czy też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wiele czasu poświęcono także na metodykę prowadzenia zajęć dydaktycznych, bowiem to właśnie instruktorzy TITS będą odpowiedzialni za szkolenie policjantów podczas zajęć doskonalenia zawodowego organizowanych lokalnie w swoich jednostkach macierzystych. Wszyscy uczestnicy kursu zdali egzamin z bardzo dobrymi i wyróżniającymi notami, potwierdzając tym samym swoje profesjonalne przygotowanie do realizacji zadań instruktora taktyki i technik interwencji.

Powrót na górę strony