W hołdzie zasłużonym - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

W hołdzie zasłużonym

Data publikacji 28.10.2021

28 października Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka w towarzystwie władz wojewódzkich, samorządowych, przedstawicieli służb mundurowych i innych instytucji państwowych odwiedził katowickie cmentarze, by uczcić pamięć o rodakach zasłużonych w walce o niepodległość Ojczyzny oraz tych, którzy wnieśli znaczący wkład w rozwój regionu i kraju.

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych jest okazją do oddania hołdu poległym i zmarłym, dlatego Komendant Szkoły insp. Jarosław Gałuszka udał się do Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach, gdzie zgromadziły się delegacje władz wojewódzkich, samorządowych, przedstawicieli służb mundurowych i innych instytucji państwowych na czele z Wojewodą Śląskim Jarosławem Wieczorkiem. Zebrani złożyli kwiaty i zapalili znicze w pierwszej kolejności w krypcie kościoła, a następnie odwiedzili cmentarze przy ulicach Sienkiewicza i Francuskiej, Grób Nieznanego Policjanta Polskiego w siedzibie śląskiej Policji oraz cmentarz w Katowicach-Panewnikach. Uczczono także pamięć poległych i tragicznie zmarłych ofiar zbrodni wojennych, w tym policjantów, żołnierzy oraz harcerzy. Następnie Komendant zapalił znicz pod obeliskiem upamiętniającym  śląskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej, znajdującym się na placu apelowym Szkoły Policji w Katowicach.