Doskonalili wiedzę i umiejętności

Data publikacji 06.12.2021

4 grudnia 2021 r. zakończyła się pierwsza edycja trzytygodniowego kursu specjalistycznego doskonalącego wiedzę i umiejętności absolwentów szkolenia zawodowego podstawowego realizowanego na podstawie decyzji nr 277 Komendanta Głównego Policji z dnia 3 października 2020 r. w sprawie programu szkolenia zawodowego podstawowego realizowanego w warunkach ogłoszonego stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii o oznaczeniu kodowym ASZP277-1/21.

Kurs, który rozpoczął się 15 listopada 2021 r., ukończyło 62 funkcjonariuszy z garnizonów: małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego.

W trakcie zajęć kursanci uzupełniali i ugruntowywali wiedzę i umiejętności m.in. z kwalifikowania stanów faktycznych jako przestępstw i wykroczeń, dokonywali oględzin miejsc zdarzeń i przedmiotów, ćwiczyli przyjmowanie zawiadomienia o przestępstwie i udzielania informacji przedstawicielom środków masowego przekazu. Ponadto kilkadziesiąt godzin szkolenia zostało przeznaczonych na usystematyzowanie wiedzy i doskonalenie poziomu wykonywanych czynności służbowych z zakresu zapewniania bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby oraz podejmowania interwencji, wybranych elementów taktyki i techniki interwencji, pełnienia służby w konwojach i pomieszczeniach dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, a nawet wybranych czynności z zakresu pracy operacyjnej.