Zakończenie kursu ZZL-2/21

Data publikacji 07.12.2021

W dniach od 29 listopada do 3 grudnia 2021 r. w Szkole Policji w Katowicach zrealizowana została druga w tym roku edycja kursu specjalistycznego z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi o oznaczeniu kodowym ZZL-2/21.

Kurs miał na celu przygotowanie policjantów z jednostek terenowych, pełniących funkcję przełożonych, do prawidłowego kształtowania relacji w podległych im zespołach. Tygodniowa praca ukierunkowana była na wykorzystywanie kompetencji społecznych przełożonego do budowania współpracującego i skutecznego zespołu oraz na efektywne rozwiązywanie problemów w środowisku służby i pracy. Kierownicy i naczelnicy nabywali wiedzę o tym, jak wyznaczać zasady współpracy i skutecznie komunikować się z podwładnymi w różnych (czasem trudnych) sytuacjach zawodowych. Każdy z nich w ramach ćwiczeń przygotował wystąpienie, w trakcie którego przedstawił zasady współpracy w podległej jednostce organizacyjnej Policji. Wystąpienia zostały utrwalone, a następnie szczegółowo omówione przez prowadzących i  uczestników kursu. Uczestnicy odgrywali także symulacje rozmów między przełożonym a podwładnym w różnych sytuacjach zawodowych.

Intensywne warsztatowe zajęcia prowadzili asp. sztab. Mirosław Falkiewicz i mł. asp. Anna Wilczyńska z Zakładu Ogólnozawodowego Szkoły Policji w Katowicach.

Wszyscy policjanci zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym i w ostatnim dniu odebrali świadectwa jego ukończenia.