Akcja charytatywna „Ja jadę – Ty pomagasz”.

Data publikacji 23.05.2022

Rowerem do Portugali, czyli ciąg dalszy akcji charytatywnej „Ja jadę – Ty pomagasz”.

W 2021 roku wykładowca Szkoły Policji w Katowicach  podjął się wyzwania, aby pomóc choremu dziecku policjanta. Udało mu się zdobyć dużą sumę pieniędzy, promując tę akcję wyjazdem rowerowym do Madrytu – stolicy Hiszpanii. Swoją akcję nazwał  „Ja jadę – Ty pomagasz”.

W tym roku kom. Tomasz Dzierga kontynuuje swoje działania, tym razem jako cel wyjazdu rowerowego wybierając stolicę Portugalii – Lizbonę. Wyjazd promuje internetową zbiórkę pieniędzy dla Zosi – córki policjanta (funkcjonariusza naszej Szkoły). Zosia, obecnie trzynastoletnia dziewczynka, jako noworodek przeszła sepsę połączoną z zapaleniem opon mózgowych, co spowodowało opóźnienie w rozwoju psychomotorycznym. Zosia ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce (MPD) i spektrum autyzmu. Zbiórka trwa już od jakiegoś czasu i w każdej chwili można się do niej dołączyć.

W trzy tygodnie policjant naszej Szkoły planuje przejechać cztery tysiące kilometrów, po drodze odwiedzając między innymi Berlin, Amsterdam, Brukselę, Luksemburg i Paryż.

Przygotowania do wyjazdu oraz jego przebieg można śledzić na stronie facebook.com/jajadetypomagasz. Naszemu wykładowcy życzymy bezpiecznej podróży i osiągnięcia założonego celu.

• Zosia na wózku nad brzegiem jeziora
  • Mapa z trasą przejzadu