Służby Patrolowe

Data publikacji 20.05.2022

W dniach 25 kwietnia do 13 maja 2022 r. w ramach zajęć dydaktycznych w zakresie pełnienia służby patrolowej, słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP – 36/21 realizowali służby patrolowe na terenie jednostek organizacyjnych Policji garnizonu śląskiego.

Praktyczne zajęcia odbyły się na terenie Komend Miejskich i Powiatowych w Katowicach, Tychach, Zabrzu, Mysłowicach, Sosnowcu, Mikołowie, Świętochłowicach, Chorzowie oraz Bytomiu. Słuchacze Szkoły Policji w Katowicach pod nadzorem wykładowców szkoły pełnili służby w terenie wraz z doświadczonymi policjantami służącymi na co dzień we wskazanych jednostkach Policji. Wspólne patrole były dobrą okazją dla młodych policjantów, którzy dopiero rozpoczynają policyjną przygodę, do poznania warunków służby, a także doskonalenia swoich umiejętności pod okiem bardziej doświadczonych kolegów.

W służbach uczestniczyło 222 słuchaczy, którzy wraz z policjantami z jednostek terenowych podczas wykonywania czynności służbowych przeprowadzili 1010 interwencji, wylegitymowali 1619 osób, nałożyli 597 mandatów karnych oraz zatrzymali 22 osoby, w tym między innymi sprawców kradzieży rozbójniczej, przemocy w rodzinie, nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi, a także sami byli pokrzywdzonymi w przypadku naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Ilość czynności służbowych podejmowanych przez słuchaczy w czasie realizacji służb patrolowych wskazuje, że jest to dla nowych adeptów naszej służby niewątpliwie niezapomniane doświadczenie oraz możliwość nauki przez praktykę.

• Zbiórka grupy policjantów
  • Policjanci przygotowują broń do służby