Aktualności

Zakończenie kursu dla aplikantów aplikacji prokuratorskiej

Data publikacji 25.07.2022

W dniach od 18 do 22 lipca 2022 r. podinsp. Violetta Grudzień z Zakładu Służby Kryminalnej i asp. szt. Mirosław Falkiewicz z Zakładu Ogólnozawodowego przeprowadzili w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury drugą w tym roku edycję kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik przesłuchań dla 16 aplikantów aplikacji prokuratorskiej.

W trakcie kursu słuchacze zapoznawali się z technikami aktywnego słuchania i pogłębiali umiejętności nawiązywania kontaktu i skutecznego prowadzenia przesłuchań świadków zarówno szczerych, jak i nieszczerych, a także przesłuchań podejrzanych z wykorzystaniem odpowiednio przemyślanej i dobranej metody. Wykłady wzbogacane przykładami z autentycznych przesłuchań i ćwiczenia przybliżyły słuchaczom tematykę analizy behawioralnej oraz przesłuchania poznawczego, zwanego inaczej kognitywnym. Ostatnim elementem kursu była symulacja przesłuchania, w trakcie której uczestnicy mieli okazję sprawdzić nabyte umiejętności w zakresie analizy behawioralnej, werbalnych i niewerbalnych strategii obronnych, dobierania argumentacji w fazie oskarżania, racjonalizacji, projekcji, minimalizacji i prezentowania przesłuchiwanemu właściwie dobranych powodów przyznania się do popełnienia czynu.

 

Powrót na górę strony