Konferencja „W służbie środowisku – Naturalnie, że chronimy”

Data publikacji 20.09.2022

15 września br. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach w sali Sejmu Śląskiego odbyła się konferencja „W służbie środowisku – Naturalnie, że chronimy” zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach , w której wśród licznie zaproszonych gości uczestniczył Zastępca Kierownika Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Szkoły Policji w Katowicach podinsp. Tomasz Sibiela.

Dzięki współpracy międzyinstytucjonalnej, w ramach kampanii „Naturalnie, że chronimy” możliwe było przygotowanie szerokich i innowacyjnych działań profilaktycznych na rzecz ochrony środowiska.

Do udziału w konferencji zaproszono pracowników oświaty oraz policjantów wykonujących zadania profilaktyka społecznego. Zaproszonym gościom przybliżono założenia kampanii, zrealizowane do tej pory działania i, co najważniejsze, zapoznano ich z ofertę edukacyjną dla dzieci klas wczesnoszkolnych oraz z dedykowanymi materiałami edukacyjnymi.

Podczas konferencji wykładu udzielili: Pani Agata Bucko-Serafin z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, lek. wet. Konrad Kuczera z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Katowicach, Pan Adam Bieńkowski z Centrum Rozwoju Lokalnego, Pan Adam Jurzykowski z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach oraz mł. asp. Adam Basoń z Wydziału Prewencji KWP w Katowicach. W trakcie wykładów przedstawiono również koncepcję współpracy międzyinstytucjonalnej na rzecz ochrony środowiska oraz zakres wielopłaszczyznowych działań.

Konferencja spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród uczestników, którzy podkreślili wagę zagadnienia oraz zadeklarowali chęć wdrożenia działań.

(Źródło: KWP w Katowicach)