13. rocznica powstania Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu

Data publikacji 06.10.2022

4 października 2022 r. odbyły się uroczystości z okazji 13. rocznicy powstania Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu oraz uroczyste przekazanie obowiązków i sztandaru Ośrodka nowemu Komendantowi OSS SG w Lubaniu, w których uczestniczył również Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka.

Gospodarzem uroczystości był gen. bryg. SG Jacek Bajger – Zastępca Komendanta Głównego SG. Obchody rocznicy rozpoczęła Msza Święta w intencji funkcjonariuszy i pracowników SG, podczas której poświęcono nowo otwarty obiekt szkoleniowy.

Podczas uroczystej zbiórki z udziałem funkcjonariuszy, pracowników oraz zaproszonych gości wręczono odznaczenia i wyróżnienia.

Z dniem 5 października 2022 r. pełniącym obowiązki Komendanta lubańskiej szkoły Straży Granicznej został ppłk SG Mariusz Ceckowski.

Dotychczasowy Komendant Ośrodka płk SG Jacek Wysokiński, po pożegnaniu ze sztandarem i przekazaniu go w ręce swojego następcy, podziękował całej społeczności Ośrodka za współpracę i wspólnie osiągnięte sukcesy oraz życzył pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.

Szkoła Policji w Katowicach współpracuje z Ośrodkiem Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu w ramach Forum Edukacyjnego Służb Mundurowych (FESM), które  zostało utworzone 28 października 2013 r. Ma ono na  celu wymianę wiedzy, umiejętności, materiałów szkoleniowych i dobrych praktyk w zakresie szkolenia funkcjonariuszy, żołnierzy i pracowników służb mundurowych, w szczególności związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii kształcenia. Przedstawiciele Straży Granicznej wymienionego Ośrodka będą gościć w dniach 18-19 października 2022 r. w Szkole Policji w Katowicach i aktywnie uczestniczyć jako prelegenci w ramach seminarium pt. „Digitalizacja – szanse i zagrożenia w edukacji, mocne i słabe strony elektronicznego kształcenia na odległość”.

(Źródło: OSS SG w Lubaniu)