Bieg Charytatywny o Buzdygan Komendanta – Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Data publikacji 07.10.2022

6 października o godzinie 15.50 słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego Szkoły Policji w Katowicach wzięli udział w Biegu Charytatywnym o Buzdygan Komendanta – Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Na starcie biegu zawodników powitała insp. dr Gabriela Socha – zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach ds. spraw dydaktycznych.

Impreza miała szczytny cel, ponieważ całkowity dochód uzyskany w związku z organizacją wydarzenia zostanie przekazany na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Bieg odbywał się wirtualnie, a każdy uczestnik dokumentował swoją aktywność poprzez wysłanie zdjęcia z indywidualnym numerem startowym oraz print screena z aplikacji lub zegarka zawierającego datę, a także potwierdzenie przebytej odległości. Pomimo, iż każdy uczestnik mógł samodzielnie zaplanować formę aktywności (bieg, nordic walking, chód, rower) i przebieg dystansu (minimalny 3 kilometry w dowolnym miejscu), słuchacze jednomyślnie wybrali bieg wspólną trasą rozpoczynającą się na terenie obiektu sportowego Szkoły Policji w Katowicach, następnie prowadzącą przez dukty leśne, by finalnie dotrzeć na metę umieszczoną w miejscu rozpoczęcia aktywności. Poza szczytnym celem imprezy, miała ona również charakter integracyjny, a także promowała zdrowy styl życia i sprawność fizyczną, której w naszej służbie nigdy nie za wiele. Każdy ze słuchaczy pokonał dystans 5 km.

Dziękujemy serdecznie za udział w biegu i zachęcamy do dalszego propagowania zdrowego i aktywnego stylu życia.