Uroczyste ślubowanie policjantów

Data publikacji 10.10.2022

7 października na terenie Oddziału Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 77 nowych policjantów, wśród których znalazło się 9 kobiet. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn. W uroczystości wziął udział Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka.

Uroczystość odbyła się na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach z udziałem kompanii honorowej i policyjnej orkiestry. Szef śląskiego garnizonu Policji nadinsp. Roman Rabsztyn podkreślił, że w rocie ślubowania, którą wypowiedzieli najmłodsi stażem policjanci, zobowiązali się oni służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem. Generał podkreślił, jak ważny jest etos i powaga służby policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych. Jak powiedział szef śląskich policjantów, kiedy człowiek wstępuje do Policji, to do formacji dołącza cała jego rodzina, dlatego podziękował rodzinom oraz bliskim za okazane im dotychczas wsparcie. Na zakończenie Komendant życzył młodym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby oraz wielu awansów.

Niebawem wszyscy rozpoczną kilkumiesięczny kurs podstawowy w szkołach policyjnych m.in w Szkole Policji w Katowicach. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasilą szeregi jednostek garnizonu śląskiego.

(Źródło: KWP w Katowicach)