Rozpoczęcie szkolenia podstawowego SZP-8/22

Data publikacji 25.10.2022

25 października 2022 r. w naszej szkole rozpoczęła się kolejna edycja szkolenia zawodowego podstawowego, która otrzymała oznaczenie SZP-8/22.

W uroczystej zbiórce rozpoczynającej szkolenie, oprócz słuchaczy, udział wzięli Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka, Z-ca Komendanta ds. dydaktycznych insp. dr Gabriela Socha oraz kadra kierownicza i dydaktyczna szkoły.

Szkolenie rozpoczęło 209 słuchaczy z garnizonów: śląskiego, małopolskiego, opolskiego, wielkopolskiego i podkarpackiego. W trakcie szkolenia nowi adepci sztuki policyjnej zdobywać będą podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu prawa, służby patrolowej, psychologii, kryminalistyki, pierwszej pomocy, jak również nauczą się bezpiecznie obsługiwać broń palną oraz stosować środki przymusu bezpośredniego.

Szkolenie zakończy się egzaminem, który zaplanowano na dzień 23 maja 2023 r.

W trakcie zbiórki głos zabrał Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka, który przybliżył słuchaczom rozpoczynającym szkolenie zasady pobytu na terenie Szkoły oraz wskazał na bardzo dobrze wyposażone zaplecze dydaktyczne, sportowe jak i biblioteczne, z którego słuchacze będą mogli korzystać w trakcie szkolenia.

Następnie lektor odczytał list Komendanta Głównego Policji gen. insp. dra Jarosława Szymczyka skierowany do nowo przyjętych policjantów.