Aktualności

IV Mistrzostwa Służb Mundurowych w Sportach Walki

Data publikacji 13.12.2022

W dniach 9-10 grudnia 2022 r. w murach Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbyły się IV Mistrzostwa Służb Mundurowych w Sportach Walki o Puchar Rektora – Komendanta AWL. W turnieju była możliwość wystartowania w jednej z 4 dyscyplin: judo, brazylijskim ju-jitsu bez kimona, zapasach oraz karate. W zawodach brali udział przedstawiciele kilkunastu służb mundurowych.

Szkołę Policji w Katowicach reprezentował asp. Marek Chrapkiewicz, który startował w brazylijskim ju-jitsu w kategorii wagowej 77-85 kg. Była to najliczniejsza kategoria zawodów, w której wystartowało ponad 30 zawodników. Zawody były rozgrywane systemem pucharowym, tzn. przegrany odpada. Przedstawiciel naszej szkoły wygrał wszystkie 5 pojedynków. Cztery z nich wygrał na punkty, a finał, poprzez poddanie przeciwnika, dźwignią na rękę.

Wszystkie walki zawodów były bardzo wyrównane, a wygrana w zawodach tym bardziej cieszy, że kilku zawodników z którymi rywalizował nasz przedstawiciel walczy na prestiżowych zawodowych galach MMA, a w drodze do zwycięstwa pokonał również dwóch żołnierzy z jednostek wojsk specjalnych

Na co dzień asp. Marek Chrapkiewicz jest policjantem Zakładu Wyszkolenia Specjalnego, a dokładniej instruktorem technik interwencji.