Służby patrolowe

Data publikacji 20.12.2022

W dniach 28 listopada do 16 grudnia 2022 r. w ramach zajęć dydaktycznych w zakresie pełnienia służby patrolowej, słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-4/22 realizowali służby patrolowe na terenie jednostek organizacyjnych Policji garnizonu śląskiego.

Zajęcia praktyczne odbyły się na terenie komend miejskich i powiatowych w Katowicach, Tychach, Zabrzu, Mysłowicach, Sosnowcu, Mikołowie, Świętochłowicach, Chorzowie oraz Bytomiu.

Słuchacze Szkoły Policji w Katowicach pod nadzorem wykładowców pełnili służby w terenie wraz z doświadczonymi policjantami służącymi na co dzień we wskazanych jednostkach terenowych. Wspólne patrole były dobrą okazją do poznania warunków służby, a także doskonalenia swoich umiejętności oraz obserwowania i współudziału w czynnościach wykonywanych przez policjantów będących ich opiekunami.

W służbach uczestniczyło 213 słuchaczy, którzy podczas wykonywania czynności służbowych wraz z policjantami z jednostek terenowych przeprowadzili 873 interwencje, wylegitymowali 1450 osób, nałożyli 210 mandatów karnych oraz zatrzymali 44 osoby, w tym między innymi poszukiwanych i sprawców przestępstw. Liczba czynności służbowych podejmowanych przez słuchaczy w czasie realizacji służb patrolowych wskazuje, że jest to dla nich dobre doświadczenie oraz możliwość nauki przez praktykę.