Zbiórka dla Ukrainy

Data publikacji 13.01.2023

Dramatyczne wydarzenia w Ukrainie oraz bardzo trudny okres roku związany z sezonem zimowym spowodował, że w całym kraju organizowane są kolejne zbiórki darów przeznaczonych dla obywateli Ukrainy.

Do akcji włączył się także wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Szkoły Policji w Katowicach – kom. Tomasz Dzierga. Funkcjonariusz, przy pełnym poparciu kierownictwa Szkoły Policji w Katowicach, kierując się odruchem serca i poczuciem solidarności w kilka dni zebrał najpotrzebniejsze artykuły dla mieszkańców zza naszej wschodniej granicy, aby następnie zawieźć je do stolicy Ukrainy - Kijowa.
Dary przekazali słuchacze szkoleń zawodowych podstawowych, kursów specjalistycznych jak również pracownicy i policjanci Szkoły Policji w Katowicach. Duży udział w zbiórce miała również Śląska Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA przekazując wiele przydatnych przedmiotów. Zebrano sporą ilość żywności z długim terminem przydatności, środki czystości i higieny osobistej oraz odzież.
W dniu 6 stycznia 2023 r. kom. Tomasz Dzierga osobiście pojechał do Kijowa, gdzie przekazał ukraińskim policjantom część zebranych rzeczy. Reszta została przewieziona dodatkowym transportem do innych miejscowości Ukrainy. Zwrócić należy uwagę, że termin wyjazdu zbiegł się z prawosławnym Świętem Bożego Narodzenia i czasem obdarowywania innych prezentami.
Sam wykładowca będąc przez 2 dni na terenie kraju objętego konfliktem zbrojnym, mógł na własne oczy zobaczyć ogrom nieszczęścia ludzkiego, zniszczeń ukraińskiej stolicy oraz funkcjonowanie różnych służb w tym trudnym okresie. Jak mówi: „każdy, kto ma wątpliwości, czy warto pomagać obywatelom Ukrainy, powinien choć na chwilę tam pojechać i zobaczyć, w jakich warunkach toczy się życie i ilu niewinnych ludzi ginie z powodu agresji Rosji”.
Akcja naszego policjanta jest kontynuacją pomocy Szkoły Policji w Katowicach dla Ukrainy oraz kolejnym krokiem do potwierdzenia jak bardzo społeczeństwo naszego kraju jest zaangażowane w niesienie pomocy swoim ukraińskim sąsiadom w tym ciężkim dla nich czasie.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim osobom, które okazały dobre serce i przekazały dary dla potrzebujących.