Policjant interweniował w czasie wolnym od służby

Data publikacji 16.01.2023

Post. Konrad Rutyna – słuchacz szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-7/22 – w czasie wolnym podjął działania, w trakcie których dokonał ujęcia osoby.

W dniu 15 stycznia 2023 r. w godzinach nocnych, będąc na przepustce, słuchacz szkolenia zawodowego podstawowego SZP-7/22, pomógł w ujęciu 23-latka, który w rejonie jednej ze stacji paliw w Żorach zaczepiał ludzi i bezskutecznie prosił o drobne pieniądze. W pewnym momencie wszedł do samochodu, w którym siedziała kobieta i oblał paliwem jej ubranie oraz wnętrze pojazdu, żądając opuszczenia samochodu. Przez cały czas trzymał w dłoni zapalniczkę, grożąc podpaleniem.

Nasz słuchacz, który znajdował się w pobliżu zdarzenia, usłyszał wołanie kobiety o pomoc. Stróż prawa niezwłocznie zareagował i razem z innym świadkiem wyciągnął mężczyznę z pojazdu, a następnie przekazał go patrolowi, który przyjechał na miejsce.

Bardzo nas cieszy postawa naszego słuchacza, który już na poczatku swojej drogi zawodowej wypełnia słowa roty ślubowania "strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli". Dlatego też Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka wraz z Z-cą Komendanta ds. dydaktycnych insp. dr Gabrielą Sochą osobście podziękowali post. Konradowi Rutynie za jego godne naśladowania zachowanie.