Zakończenie szkolenia zawodowego podstawowego SZP-4/22

Data publikacji 27.01.2023

W dniach od 5 lipca 2022 r. do 27 stycznia 2023 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyło się kolejne szkolenie zawodowe podstawowe.

W dniu 27 stycznia br. 213 słuchaczy przystąpiło do egzaminu końcowego, który wszyscy zdali. Tym samym ukończyli oni szkolenie zawodowe podstawowe z wynikiem pozytywnym.

W trakcie ostatnich siedmiu miesięcy spędzonych w naszej szkole słuchacze zapoznawali się z zagadnieniami dotyczącymi wiedzy z zakresu prawa, prewencji, taktyki i techniki interwencji, jak również z ogólnymi zagadnieniami policyjnymi.

W czasie uroczystego apelu Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka przywitał gości przybyłych na uroczystość, złożył podziękowania zarówno kadrze dydaktycznej, która z dużym wysiłkiem i zaangażowaniem prowadziła proces kształcenia, jak również młodym policjantkom i policjantom za dyscyplinę, którą wykazali się podczas pobytu w szkole.

Zwrócił się również do rodzin słuchaczy przybyłych na uroczystość, dziękując im za wspieranie młodych policjantów w ich codziennych obowiązkach służbowych oraz za to, że są z nimi zarówno w tych dobrych, jak i złych chwilach związanych ze służbą.

Za wzorowe wywiązywanie się z powierzonych obowiązków służbowych i pozasłużbowych, przestrzeganie zasad etyki zawodowej policjanta, aktywne włączanie się w realizację zadań szkoły oraz pełnienie dodatkowych nieetatowych funkcji, między innymi dowódców grup szkoleniowych Komendant wyróżnił dyplomem niżej wymienionych policjantów:
post. Aleksandra Bałtowska,
post. Kamil Szymański,
post. Marcin Witos,
post. Karol Wójcik.

Warte podkreślenia jest również to, że słuchacze wypełniali już w trakcie szkolenia rotę ślubowania i w czasie wolnym od służby podejmowali czynności służbowe.

Między innymi 14 września 2022 r. w czasie wolnym od służby post. Adrian Ptak, post. Paweł Podlaski, post. Wojciech Podgórski przebywając na przepustce w Katowicach, dokonali obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Dodatkowo post. Adrian Ptak w dniu 11 listopada 2022 r. w czasie wolnym od służby, przebywając na przepustce w Krakowie, podjął czynności wobec agresywnie zachowujących się osób i dokonał zatrzymania jednego z nich. Gratulujemy słuchaczom takiej postawy.

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym.