Nowi słuchacze rozpoczęli szkolenie

Data publikacji 31.01.2023

31 stycznia 2023 r. w naszej szkole rozpoczęła się kolejna, pierwsza w tym roku, edycja szkolenia zawodowego podstawowego, która otrzymała oznaczenie SZP-1C/23.

W uroczystej zbiórce rozpoczynającej szkolenie, oprócz słuchaczy, udział wzięli Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach ds. dydaktycznych insp. dr Gabriela Socha oraz kadra kierownicza i dydaktyczna szkoły.

Szkolenie rozpoczęło 275 słuchaczy z garnizonów: mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego, opolskiego i podkarpackiego. W trakcie szkolenia nowi adepci sztuki policyjnej zdobywać będą podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu prawa, służby patrolowej, psychologii, kryminalistyki, pierwszej pomocy, jak również nauczą się bezpiecznie obsługiwać broń palną oraz stosować środki przymusu bezpośredniego. Szkolenie zakończy się egzaminem 25 sierpnia 2023 r.

W trakcie zbiórki głos zabrała Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Gabriela Socha, która pogratulowała słuchaczom rozpoczęcia szkolenia oraz przybliżyła zasady pobytu na terenie Szkoły, a także wskazała na bardzo dobrze wyposażone zaplecze dydaktyczne, sportowe, jak i biblioteczne, z którego słuchacze będą mogli korzystać w trakcie szkolenia.

Następnie lektor odczytał list Komendanta Głównego Policji gen. insp. dra Jarosława Szymczyka skierowany do nowo przyjętych policjantów.

Życzymy owocnej nauki i dobrze spędzonego czasu w Szkole Policji w Katowicach.