Aktualności

Zawody Sportowe dla słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach – "Ścigały się i wyciskali sztangę dla Roberta"

Data publikacji 24.02.2023

W dniu 23 lutego 2023 r. z inicjatywy samorządu słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach zorganizowane zostały zawody sportowe, których celem było zebranie środków finansowych na pomoc w leczeniu Pana Roberta Berzowskiego – pracownika Wydziału Zaopatrzenia naszej szkoły.

Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach: w wyścigu na ergometrze wioślarskim na 200 m dla kobiet oraz w wyciskaniu sztangi leżąc dla mężczyzn. 

W wyścigu na ergometrze wioślarskim wystartowało 12 słuchaczek. Panie ścigały się w dwóch startach, a o zwycięstwie decydował lepszy czas.

Wyniki konkurencji wyścigu:
1.post. Julia ŁAKOMSKA (SZP-1C/23/10) czas – 37,7 sek.
2.post. Kamila DULOWSKA (SZP-1C/23/11) czas – 41,7 sek.
3.post. Kamila RADZIAK (SZP-7/22/6) czas – 42,5 sek.

W wyciskaniu sztangi leżąc wystartowało 19 słuchaczy. Konkurencja polegała na wyciśnięciu sztangi leżąc na ławce, deklarując wyciskany ciężar przed każdym kolejnym podejściem. Osiągnięte przez każdego zawodnika wyniki przeliczano, adekwatnie do masy ciała, za pomocą kalkulatora Wilks’a. Rozpiętość ciężaru w kolejnych próbach wahała się od 80 do 150 kg. Rywalizacja była bardzo zacięta i do samego końca nikt nie był pewien zajętego miejsca.

Wyniki konkurencji wyciskania sztangi leżąc:
1.post. Rafał SZYNAL (SZP-1C/23/7) – waga 82,8 kg – ciężar 140 kg/93,59 pkt.
2.post. Kamil SIEJKA (SZP-8/22/8) – waga 95,2 kg – ciężar 145 kg/90,10 pkt.
3.post. Dariusz BAŃBUŁA (SZP-8/22/1) – waga 96,6 kg – ciężar 130 kg/80,26 pkt.

Zawody odbyły się w doskonałej sportowej atmosferze w duchu fair play.
Medale i upominki rzeczowe dla zwycięzców ufundowane zostały przez Zarząd Szkolny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Szkoły Policji w Katowicach oraz Związek Zawodowy Pracowników Policji – Zarząd Szkolny przy Szkole Policji w Katowicach.

Medale, dyplomy i nagrody rzeczowe w imieniu Komendanta Szkoły wręczyli nauczyciele policyjni Zakładu Wyszkolenia Specjalnego i Zakładu Ogólnozawodowego pełniący równocześnie rolę sędziów zawodów tj. podinsp. Paweł Wąsiel, kom. Piotr Sochacki oraz nadkom. Grzegorz Domaradzki.


 

Powrót na górę strony