Aktualności

VII Ogólnopolskie Zawody Narciarskie dla Funkcjonariuszy Policji

Data publikacji 10.03.2023

Na terenie Stacji Narciarskiej Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach w dniach 7-8 marca br. rozgrywane były organizowane przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji VII Ogólnopolskie Zawody Narciarskie dla Funkcjonariuszy Policji objęte patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka. W komisji sędziowskiej znalazł się wykładowca Szkoły Policji w Katowicach podinsp. Paweł Wąsiel.

W uroczystym otwarciu zawodów, które poprzedzone zostało odprawą techniczną i losowaniem numerów startowych, udział wzięli Naczelnik Wydziału Prewencji Biura Prewencji KGP podinsp. Piotr Lubaszko, podinsp. Paweł Wąsiel – wykładowca Szkoły Policji w Katowicach, dr Marek Palik oraz Maciej Kwiatkowski – członkowie zarządu SITN PZN, jak również przedstawiciele Wydziału Prewencji Biura Prewencji KGP.

W zawodach rywalizowało 16 drużyn składających się z 32 policjantów, w tym trójka policjantek. Łącznie w zawodach wzięło udział 10 garnizonów tj. małopolski, śląski, dolnośląski, świętokrzyski, podkarpacki, łódzki, warmińsko-mazurski, podlaski, kujawsko-pomorski oraz stołeczny.

W ramach zawodów rozegrane zostały trzy konkurencje:

  • Slalom gigant;
  • „Spacer Narciarza” – polegający na pokonaniu na nartach wyznaczonej trasy z plecakowym zestawem ratunkowym oraz z akią dla pokrzywdzonego (w tej roli wykorzystany został fantom) i przetransportowaniu go do miejsca docelowego;
  • Test wiedzy obejmujący problematykę organizacji i pełnienia służby patrolowej, w tym na zorganizowanych terenach narciarskich.

Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa. Dla zwycięzców zawodów, jak i poszczególnych konkurencji, przewidziano puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji. Zwycięzcy zawodów walczyli również o nagrody motywacyjne. Ponadto dla zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej przewidziane zostały również odznaki „Zwycięzcy konkursu wiedzy i sprawności zawodowej”.

Więcej informacji na stronie policja.pl

Powrót na górę strony