Wizyta studyjna policjantów z Islandii

Data publikacji 22.03.2023

20 marca 2023 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się wizyta studyjna policjantów z Islandii. Zagranicznym gościom towarzyszyli również funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.

Uczestnicy delegacji zostali przywitani przez Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosława Gałuszkę, który podkreślił, że każda koleżeńska zagraniczna wizyta wzbogaca nas o nowe doświadczenia i inspiracje.

Nasi goście mieli możliwość zapoznania się ze strukturą szkolnictwa policyjnego,  infrastrukturą szkoły, jej historią, a także szeroko pojętą działalnością edukacyjną. Następnie w trakcie wycieczki po terenie szkoły zobaczyli obiekty dydaktyczne wykorzystywane do prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych. Mieli również możliwość bezpośredniej obserwacji prowadzonych zajęć oraz porównania technik stosowanych w szkoleniu przez Policję polską oraz islandzką. Duże zainteresowanie wzbudził między innymi nowy obiekt strzelnicy, jak i samo szkolenie strzeleckie realizowane w ramach szkolenia zawodowego podstawowego oraz kursów specjalistycznych.

W trakcie wymiany ciekawostek związanych ze służbą zwiedzający przytoczyli motto policyjne, które, podobnie jak w Polsce, jest głównym przesłaniem funkcjonowania służb. Zatem i islandzkie Með lögum skal land byggja, czyli: Państwo winno być oparte na prawie, jak i polskie: Pomagamy i chronimy, podkreślają ideę naszych formacji.

Życzymy wszystkim odwiedzającym nas szczęśliwego powrotu do domu i zawsze bezpiecznej służby.